Stadnina Koni Pałac Trzęsacz

Jazda konna jest fantastycznym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, dla osób w różnych kategoriach wiekowych. W dodatku kontakt z tymi magicznymi zwierzętami, jakimi są konie uspokaja i pozwala odciąć się od spraw codziennych. W Trzęsaczu również można skorzystać z możliwości jazdy konnej. Stadnina Koni Pałac Trzęsacz mieści się na terenie zespołu pałacowo-folwarcznego i dysponuje kilkudziesięcioma końmi i wykwalifikowanymi instruktorami jeździectwa.

Wzmianki o Pałacu na terenach dzisiejszego Trzęsacza pochodzą już z początków XVII wieku i są ku temu dowody, natomiast przekazy dotyczące samej stajni, przyległej do posiadłości, niestety są niepełne. Same stajnie pochodzą jednak z XIX wieku. Podczas wojny znajdowało się tu jeszcze kilka budynków przeznaczonych na hodowlę owiec i pełniących funkcję stodół. Po zakończeniu wojny sprowadzono do Trzęsacza bydło, a dwa z budynków stajennych zostały przeobrażone na obory (owczarnia i obecna stajnia) i stodoły. Nieco później, utworzono w Trzęsaczu PGR, w którym znajdowało się ok. 80-100 szt. bydła.

Dopiero w okolicach 1965 roku stworzono tu pierwszą, prawdziwą stajnię, znajdującą się przy bramie wjazdowej pałacu. Od początku istnienia zajmowano się rekreacją, hodowlą i sprzedażą koni. Ostatecznie, jeden z budynków został przystosowany do chowu koni i funkcjonuje do dziś. Z trzech wcześniej działających budynków pozostał jednak tylko jeden i w 2010 roku wcześniejsza owczarnia została przeobrażona w ujeżdżalnię.

W Stadninie Pałacu Trzęsacz jest ponad 20 koni i są to stworzenia o przeróżnych charakterach, dlatego też jedne z nich są idealne dla doświadczonych jeźdźców, inne zaś dla dopiero uczących się jazdy konnej. Profesjonalna kadra instruktorów zawsze jednak pomaga w doborze właściwego konia, dla każdej chętnej do przejażdżek osoby.

W ofercie stadniny znaleźć można:


Stadnina Koni Pałac Trzęsacz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stadnina Koni Pałac Trzęsacz, zobacz gdzie w Trzęsaczu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stadnina Koni Pałac Trzęsacz.
Ceny biletów / cennik wejść do Stadnina Koni Pałac Trzęsacz. Redakcja serwisu www.trzesacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 20zł zł
    Stadnina Koni Pałac Trzęsacz cena biletu normalnego: od 20zł zł
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij